مدیرعامل آبفای خوزستان گفت: پروژه فاضلاب خیابان فرهانی کوی علوی شهر اهواز فردا آغاز به کار می‌کند.

محمدرضا کرمی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: پروژه فاضلاب خیابان فرهانی کوی علوی که ۱۳ سال راکد مانده بود که فردا بار دیگر این پروژه آغاز به می‌کند که در این راستا همه نقاط ریزشی و مشکل‌دار خطوط فاضلاب شهر اهواز شناسایی شده‌اند که در صورت اصلاح این نقاط دیگر امید است که مشکلی در شبکه فاضلاب اهواز رخ ندهد.

وی با بیان اینکه برای اتمام پروژه کوی علوی اهواز دو ماه پیش‌بینی شده و امید است که پس از اتمام پروژه مذکور مشکل فاضلاب این منطقه برای همیشه حل شود، افزود: مجموع نقاط ریزشی شناسایی شده در شبکه فاضلاب اهواز حدود ۲۹ کیلومتر است که از این میزان هشت کیلومتر آن در دست اصلاح است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان تصریح کرد: مقرر شده تا ۲۱ کیلومتر باقیمانده نیز در قالب ۱۰ قرارداد ترک تشریفاتی با اعتبار سه میلیارد تومان برای اصلاح به پیمانکاران واگذار و اجرا شود.

کرمی نژاد بیان کرد: طول خطوط مشکل‌دار، ریزشی و طرح‌های ضربتی ۱۳۴ کیلومتر است که تاکنون ۸۸ کیلومتر آن انجام و ۲۵ کیلومتر دیگر نیز در دست اجراست.

وی یادآور شد: با برنامه‌ریزی تلاش شده تا دی یا پایان بهمن‌ماه امسال کار اصلاح همه این نقاط به اتمام برسند و دیگر شاهد مشکل دفع فاضلاب در نقاط بحرانی اهواز نباشیم.