نماینده گرمسار و آرادان در مجلس از قول مساعد اختصاص اعتبار به خط انتقال آب از سیمین دشت تا گرمسار توسط شرکت آبفا به میزان ۱۵ الی ۲۰ میلیارد تومان خبر داد.

اردشیر مطهری در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه در نشست با رئیس هیئت مدیره شرکت آب و فاضلاب کشور مقوله خط انتقال آب سیمین دشت و همچنین تصفیه خانه گرمسار پیگیری شد، تاکید کرد: در خصوص فاز اول خط انتقال سیمین دشت قول مساعد به شرکت آب منطقه‌ای استان سمنان برای اختصاص ۱۵ تا ۲۰ میلیارد تومان توسط مدیر عامل شرکت مهندسی آبفا کشور داده شده است.

وی با بیان اینکه در خصوص خط انتقال آب از سیمین دشت تا گرمسار مقرر شد که ابتدا طرح فاز بندی و سپس و در فاز اول بعد از خروجی استان تهران به سمت استان سمنان توسط شرکت آب منطقه‌ای سمنان اجرا شود، افزود: ایجاد یک واحد پیش تصفیه احداث و هشت کیلومتر خط انتقال ۸۰۰ میلی متری فولادی برای انتقال آب از ورودی به استان سمنان تا تصفیه خانه آب شرب گرمسار و در فاز دوم ۲۲ کیلومتر لوله‌های ادامه خط انتقال، تأمین اعتبار در این دیدار برنامه‌ریزی شد.

عضو خانه ملت با بیان اینکه درخصوص پروژه ارتقای تصفیه خانه آب شرب شهرهای گرمسار، آرادان، ایوانکی، کهن آباد و مجتمع ۷۵ روستایی نیز مقرر شد که مدل اول که ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد تا آبان ماه سال جاری تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

مطهری با بیان اینکه مدل دوم این طرح نیز توسط شرکت آب و فاضلاب استان سمنان به مناقصه خواهد رفت، ابراز کرد: از محل اعتبارات تنش آبی و بند ط تبصره ۲ قانون بودجه سال جاری، تخصیص مورد نیاز که حدود ۱۵ میلیارد تومان است، داده خواهد شد تا بتوانیم بخشی از مشکلات آبی گرمسار را رفع کنیم.