جزئیات و بندها و تبصره‌های بودجه پیشنهادی ۱۴۰۱ با حضور رئیس جمهور و اعضای کابینه مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد هفت هزار میلیارد تومان هم به جبران خسارت کشاورزان در سال آینده اختصاص یابد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جلسات فوق‌العاده هیئت دولت برای بررسی و تدوین بودجه ۱۴۰۱ کل کشور روز پنجشنبه در دو نوبت صبح و بعدازظهر تشکیل شد و در آن در خصوص افزایش حقوق کارکنان مقرر شد کمیته‌ای این موضوع را بررسی کند به‌گونه‌ ای که افزایش حقوق به‌ صورت پلکانی انجام شود تا کارکنانی که حقوق کمتری دریافت می‌کنند، افزایش حقوق بیشتری داشته باشند.

در این جلسه در راستای مردمی کردن اقتصاد و مشارکت مردم در اداره امور مقرر شد دستگاه‌ های اجرایی پروژه‌ های نیمه‌ تمام در سطح استانی و ملی را با مشارکت بخش خصوصی تکمیل کنند.

در جلسه هیئت دولت برای توسعه اینترنت همگانی و دسترسی همه آحاد مردم به اینترنت تصمیم گرفته شد تا توسعه و تکمیل زیرساخت‌های برق‌رسانی به روستاهای فاقد برق کشور با اولویت و به‌ سرعت انجام شود.

در این جلسه با پیشنهاد وزیر جهاد کشاورزی مقرر شد برای تقویت صندوق بیمه کشاورزی، حدود ۷ هزار میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ به منظور جبران خسارت کشاورزان اختصاص یابد تا در صورت تأیید نهایی توسط مجلس شورای اسلامی، این مبلغ در این زمینه هزینه شود.

در جلسه هیئت دولت در زمینه اختلاف فدراسیون فوتبال، صدا و سیما و وزارت ورزش و جوانان در خصوص حق تبلیغات محیطی تصمیم گرفته شد کارگروهی متشکل از این سه دستگاه موضوع را بررسی و پیشنهاد مشخصی را برای تصویب به هیأت دولت ارائه بدهد.