پرورش: ارزش اقتصادی پساب ملارد برای تحقق پروژه‌های فاضلاب استفاده می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: در ملارد ۴۵۰ کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب داریم که اگر ارزش اقتصادی پساب در نظر شود و گردش مالی صورت بگیرد از طریق آن می‌توانیم پروژه‌های فاضلاب را پیش ببریم.

محمد پرورش در جلسه شورای برنامه ریزی استان که با حضور محمد حسین مقیمی استاندار تهران، سایر مدیران کل دستگاه‌ها و مسئولان شهرستان ملارد در فرمانداری این شهرستان برگزار شد با اشاره به وضعیت آب ملارد اظهار داشت: از آنجا که وضعیت کمی و کیفی آب ملارد اهمیت زیادی دارد، پروژه‌های مختلفی به بهره‌بردای رسیده است.
او ادامه داد: ۱۸ کیلومتر اصلاح شبکه آب مدنظر بوده که ۱۲ کیلومتر آن انجام شده است، راه‌اندازی ایستگاه پمپاژ و مخزن جعفریه ملارد برای آب‌رسانی این شهرستان، خط خروجی و راه‌اندازی پکیج ۱۰ هزار مترمکعبی بلوار کشاورز و خط جمع‌آوری جنوب میدان ارتش نیز اجرا شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه هشت خط انتقال ایجاد شده است تا آب چاه مستقیم وارد شبکه نشود، گفت: با این اقدامات تلاش شده است کیفیت آب ملارد حفظ شود، به علاوه اگر۶۷۰۰ متر زمین در پارک بانوان که به صورت ۱۰ ساله مصوب شده است، تبدیل به ۹۹ ساله شود، افزایش ۱۰ هزار مترمکعبی ظرفیت مخزن ملارد را به دنبال دارد.
پرورش تأکید کرد: ۱۱۲ هزار مشترک در ملارد داریم که با ظرفیت فعلی به هر مشترک ۱۵ لیتر تعلق می‌گیرد این در حالی است که استاندارد فعلی یک مترمکعب است که از این نظر در شهرستان ملارد با کمبود مواجه هستیم؛ از این‌رو پنج حلقه چاه در ملارد و دو حلقه در صفادشت ایجاد می‌شود.
او در زمینه فاضلاب گفت: در ملارد ۴۵۰ کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب داریم که با توجه به هزینه‌های بالا باید به سمتی برویم تا ارزش اقتصادی پساب در نظر گرفته شود و گردش مالی صورت بگیرد تا از طریق آن بتوانیم پروژه‌های فاضلاب را پیش ببریم.