بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری، ایران و کنیا در حوزه فناوری های مرتبط با آب و فاضلاب همکاری خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، نشست تجاری میان هیات کنیایی و ایرانی برای توسعه همکاری‌های مشترک حوزه آب و فاضلاب توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

شرکت‌های فناور، دانش‌ بنیان و خلاق و تولیدکنندگان صنعتی در این نشست حضور داشتند. هدف از آن نیز توسعه فناوری‌های آب و فاضلاب، آموزش، انتقال فناوری، صادرات محصولات آب و فاضلاب بود.

بنابراین انتقال دانش و فناوری حوزه آب و فاضلاب به کشور کنیا به عنوان یکی از مباحث مطرح شده در این نشست دنبال شد. فناوری‌ هایی چون تصفیه آب، انتقال آب، مدیریت و بهره‌ وری از منابع آب و بهینه سازی در مصرف در حوزه کشاورزی و شهری.

در این نشست مسئولان شهر بومت کنیا همچون شهردار، مسئولان و مدیران شهری، نمایندگانی از سازمان‌های فعال در حوزه آب و فاضلاب و تجار این کشور حضور داشتند و با شرکت‌ های دانش‌ بنیان و صنعتگران ایرانی جلساتی مشترک برگزار کردند تا با توانمندی‌ های ایران در حوزه آب و فاضلاب آشنا شوند.

برای توسعه صادرات محصولات و خدمات ایران‌ ساخت به کشور کنیا نیز موضوعاتی مطرح شد تا شاهد رونق صادرات در این حوزه باشیم. در این راستا تفاهم نامه ای نیز در این نشست آماده شد. هدف از آن نیز توسعه همکاری ها و اقدامات مشترک میان دو کشور بود.

همچنین قرار است از ظرفیت خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران ساخت در کنیا نیز استفاده شود و در نمایشگاه دائمی این خانه محصولاتی فناورانه و دانش‌بنیان از حوزه آب و فاضلاب به نمایش در آید.