رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: مردم نگران فرو نشست بعد از اجرای فاضلاب نباشند و نمی گذاریم این اتفاق بیافتد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بازدید از تصفیه خانه غرب تهران (فیروز بهرام) در برنامه امروز اعضای شورای اسلامی شهر تهران قرار داشت. در این بازدید محسن هاشمی رییس شورا، محمد سالاری رییس کمیسیون شهرسازی و معماری، زهرا نژاد بهرام رییس کمیته شهر سازی، مجید فراهانی رییس کمیته بودجه و شهربانو امانی رییس کمیته ایمنی و حمل ونقل شورا حضور داشتند. محمد رضا بختیاری مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران نیز در این بازدید حضور داشت.

محسن هاشمی در پایان این بازدید گفت: خوشبختانه پیشرفت روند ساخت این پروژه خوب بوده و با تاخیر کمی در حال تکمیل است و با توجه به اینکه اعتبارات مالی خوبی برای آن فراهم شده می توان امید داشت این پروژه به موقع انجام شود.

هاشمی در ادامه سخنان خود افزود: آنچه که در مورد اجرای شبکه فاضلاب دارای اهمیت است ایجاد تصفیه خانه صنعتی و محلی است که برای تهران ۱۲ تصفیه خانه محلی پیش بینی شده که می بایدجانمایی شوند و زمین در اختیارشان قرار گیرد تا با استحصال آب بتوانیم آب و پساب را در همان محدوده مصرف کنیم و اینگونه آب دوباره به سفره های آب زیر زمینی تزریق می شود.

وی در ادامه تصریح کرد: کمبود آب دغدغه شورای شهر و نمایندگان مردم است و در این راستا همکاری‌ های لازم را با سازمان آب و فاضلاب انجام خواهیم داد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران همچنین گفت: مردم نگران فرو نشست بعد از اجرای فاضلاب نباشند و نمی گذاریم این اتفاق بیافتد.

هاشمی همچنین با بیان اینکه سازمان آب و فاضلاب برای دریافت تخفیف در نرخ حفاری خطوط آب و فاضلاب درخواست داشته است، گفت: این موضوع در سه کمیسیون شورای شهر در حال بررسی است و جمع‌بندی آن در صحن شورای شهر انجام می‌شود.

در این جلسه همچنین محمد رضا بختیاری مدیر عامل سازمان آب و فاضلاب استان تهران نیز گفت: در حال حاضر ۸۴۰ میلیون متر مکعب از سفره های آب زیر زمینی برداشت می کنیم و ۸۰۰ میلیون متر مکعب آب تزریق می شود. یعنی ما با کمبود ۴۰ میلیون متر مکعبی در این زمینه مواجه هستیم. این در حالی است که با اجرای شبکه فاضلاب قریب به ۴۵۰ میلیون مترمکعب دیگر نیز به چاه باز گردانده نمی شود و این یعنی با فرو نشست مواجه خواهیم شد. برای جلوگیری از این امر نیاز داریم شهرداری پساب را از فاضلاب بخرد تا با آبیاری فضای سبز بخشی از این آب به سفر ه ها باز گردد.

وی ادامه داد: خوشبختانه اجرای شبکه فاضلاب در شهر تهران از سرعت خوبی برخوردار بوده و هم اکنون بالغ بر ۷۰ درصد آن اجرا شده است.