آب همواره و در همه جا نقش مهمی دارد و همه به نوع باکیفیت و مطلوب آن نیاز دارند‌. شرکت‌‌های صنعتی هم از این قاعده مستثنی نیستند.

همانطور که می‌دانید کیفیت آب مناطق مختلف با هم متفاوت است‌. اگر شرکت صنعتی واقع در محلی با کیفیت آب پایین باشد برای تامین آب سالم و باکیفیت خرید تصفیه آب صنعتی برای آن ضروری است. تامین آب سالم با کمترین هزینه، ایده‌آل بسیاری از شرکت‌ های صنعتی است به همین دلیل خرید آب شیرین کن ارزان و با کیفیت همواره یکی از دغدغه‌های واحدهای صنعتی بوده است. در اینجا ما میخواهیم تا با ویژگی‌های دستگاه آب شیرین کن صنعتی باکیفیت بیشتر آشنا شویم. 

خرید آب شیرین کن صنعتی

 از بهترین دستگاه‌ های تصفیه صنعتی آب دستگاه هایی هستند که به روش اسمز معکوس ( RO) عمل می‌کنند. این روش تصفیه آب علاوه بر تولید آب باکیفیت یک روش ارزان و اقتصادی است. هنگام خرید تصفیه آب صنعتی باید به چند نکته توجه کرد:

قبل از خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی باید به چه منظور دستگاه مورد نظر را خریداری میکنید. به بیانی دیگر برای اینکه محصول خریداری شده نیازهای شما در زمینه تصفیه آب را تامین کند باید بدانید روزانه چه میزان حجم آب تصفیه نیاز دارید و بر این اساس دستگاهی را خریداری کنید. نکته بعدی که باید به آن توجه کنید نوع آب ورودی به دستگاه است. به آبی که جهت تصفیه شدن به دستگاه تصفیه صنعتی وارد می‌شود، آب خوراک می‌گویند که در ابتدا باید آب ورودی را آنالیز کنید. حتما باید به این نکته توجه داشته باشید که حتی دمای آب خوراک هم در طراحی سیستم تصفیه صنعتی موثر است و باید به آن توجه شود.

اجزای تشکیل دهنده تصفیه صنعتی

آب شیرین کن صنعتی از ۴ بخش اصلی تشکیل شده است. چهار قسمت اصلی تشکیل دهنده دستگاه تصفیه آب صنعتی عبارتند از؛ پیش تصفیه، فشار کاری، ممبران که به آن غشا هم گفته می‌شود و در آخر بخشی برای تثبیت آب بعد تصفیه.  هنگام خرید تصفیه آب صنعتی توجه به این اجزا و ویژگی‌های هر یک از آنها بسیار مهم است.

 

 

 

پیش تصفیه

این بخش از دستگاه تصفیه صنعتی همانطور که از نام آن قابل حدس است، بخش آغازی تصفیه آب است. این بخش خود نیز متشکل از اجزای دیگری نظیر فیلترهای شنی، کربنی و فیلتر حاوی الیاف مخصوص است.

فیلتر شنی: هدف از استفاده فیلتر شنی حذف مواد جامد معلق در آب است. فیلتر شنی دارای سه سایز سیلیس است و مواد جامدی که تا ۱۰۰ میکرون هستند را حذف می‌کند. بهترین سیلیس قابل استفاده در فیلتر شنی سیلیس ۹۹ درصد است.

فیلتر کربنی: نقش فیلتر کربنی حذف رنگ، بو و کلر موجود در آب است.

فشار کاری

از جمله عوامل موثر بر روی فشار کاری وارد شده به غشا سختی و املاح موجود در آب است. بین فشار کاری و سختی آب رابطه مستقیم وجود دارد. به این معنا که هر چه سختی آب بیشتر باشد در نتیجه آن فشار کاری وارد شده به غشا دستگاه تصفیه آب صنعتی نیز افزایش پیدا می‌کند. به طور کلی در دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی فشار کاری بین ۱۴ تا ۲۵  اتمسفر است و فشار های بالا تر از این مقدار میتواند به دستگاه آسیب برساند.

ممبران یا غشا

مهمترین بخش دستگاه تصفیه آب های صنعتی بخش  ممبران یا غشا آنها است. هنگام خرید آب شیرین کن ارزانحتما به این قسمت باید بسیار توجه شود. در طول شبانه روز هر ممبران ۴ اینچ بکار رفته شده در آب شیرین کن صنعتی ۵ متر مکعب و ممبران ۸ اینچ ۲۵ متر مکعب آب شیرین تولید می‌کنند.

تثبیت آب بعد از تصفیه

بخش آخری دستگاه تصفیه آب صنعتی قسمت تثبیت کننده آب بعد از تولید است. آب شیرینی که از ممبران خارج می‌شود نیاز به تنظیم PH دارد. آب تولیدی از یک ستون هوادهی عبور می‌کند و سپس در طی عبور از این ستون هوادهی PH آب شیرین تولیدی از ۵ به حدود ۷ افزایش پیدا می‌کند. بعد از پایان این مرحله آب جهت مصرف به مخزن ذخیره‌سازی هدایت میشود.

 

 

مزایا استفاده از دستگاه تصفیه آب

دستگاه آب شیرین کن توانایی کار به صورت مداوم را دارد. به این ترتیب با استفاده از این دستگاه در هر ساعتی از شبانه روز می‌توانید آب شیرین داشته باشید. فراهم کردن امکان دریافت آب ورودی با سختی بالا. به طور کلی دستگاه تصفیه آب صنعتی بازدهی بالایی دارد. این فرایند تصفیه آب یک فرایند ساده و بدون استفاده از ترکیبات شیمیایی مضر است. دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی از حداقل مواد شیمیایی استفاده می‌کنند. در خصوص قیمت آب شیرین کن نیمه صنعتی و صنعتی باید گفت نسبت به کارایی این دستگاه‌ها قیمت مناسبی دارند. علاوه بر این قیمت نگهداری و تعمیر دستگاه تصفیه آب نیز مناسب است. از دیگر مزایای دستگاه تصفیه آب صنعتی می‌توان به این نکته اشاره کرد که دستگاه‌های تصفیه آب قابل حمل است و می‌توان در مکان‌های متعدد از آن استفاده کنید و میت.ان آن را جا به جا کرد.

تامین آب سالم و باکیفیت از جمله نیازهای اساسی هر واحد صنعتی است. این واحدهای صنعتی برای تامین آب باکیفیت باید از دستگاه تصفیه آب صنعتی استفاده کنند. دستگاه تصفیه آب قابلیت تصفیه آب در تمام طول شبانه روز را دارد. توجه به نکات فوق می‌تواند راهنمای خوبی برای واحدهای صنعتی باشد تا بتوانند دستگاه تصفیه آب صنعتی مناسب خود را تهیه کنند.