شیراز -بهره برداری مرکز تصفیه فاضلاب شهر صدرا با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور در نهمین روز از دهه فجر به انجام رسید.

به گزارشخبرنگار مهر، عنایت‌الله رحیمی استانداری فارس ظهر سه شنبه در مراسم بهره برداری از طرح مرکز تصفیه فاضلاب شهر صدرا که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور برگزار شد، با گرامیداشت ایام دهه فجر و با اشاره به نتایج مؤثر زیست محیطی راه‌اندازی این مرکز تصفیه فاضلاب گفت: راه اندازی این مرکز تصفیه فاضلاب مدرن در شهر صدرا از خواسته‌های مردم بود که خوشبختانه با حمایت دولت اجرایی شد و به بهره برداری رسید.

وی تصریح کرد: با همکاری اداره کل اوقاف فارس و شرکت عمران صدرا و دستگاه‌های اجرایی اکنون زمینه پوشش ۸۰ هزار نفر از جمعیت ساکن در شهر جدید صدرا در زمینه جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب، فراهم شده است.

استاندار فارس با بیان اینکه بیش‌از ۱۳۶ میلیارد تومان اعتبار در این طرح هزینه شده است، خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی مرکز تصفیه فاضلاب غرب شهر جدید صدرا نیز به زودی آغاز می‌شود؛ خوشبختانه در این زمینه دولت خدمات ارزنده‌ای را به مردم فارس عرضه کرده است.

رحیمی راه‌اندازی ت مرکز تصفیه فاضلاب شماره ۲ شیراز و مرکز تصفیه فاضلاب ممسنیرا از دیگر فعالیت‌های دولت در این زمینه اعلام و اضافه کرد: تصفیه خانه شهرستان کازرون تا پایان دولت تکمیل می‌شود و اکنون شش طرح تصفیه خانه‌ای در فارس با اعتبارات بانک توسعه اسلامی در حال اجراست و برای نخستین بار هشت روستای فارس دارای شبکه جمع آوری فاضلاب شده است.

 

منبع: خبرگزاری مهر