تابلو کنترل موثر یک محیط تولید هوشمند ایجاد می کند.

تابلو کنترل موثر یک محیط تولید هوشمند ایجاد می کند.

تابلو کنترل صنعتی به عنوان مجموعه ای از آرایش های سیستماتیک، منطقی و استاندارد که از دو یا چند جزء مانند کنترل کننده های موتور، سوئیچ های قطع فیوز، رله های اضافه بار، قطع کننده های مدار، دستگاه های کنترلی با ایستگاه های دکمه فشاری، رله های کنترل، سوئیچ های انتخابگر، تایمر، توضیح داده می شود. سوئیچ ها با سیم کشی مرتبط، بلوک های ترمینال، چراغ های پیلوت و اجزای مشابه.

انواع متعددی از این دستگاه های کنترل صنعتی وجود دارد که نمونه های کمی از آنها مانند سوئیچ ها و رله های مدار کنترل است. استارت و کنترل کننده های دستی، مغناطیسی و حالت جامد؛ ایستگاه های فشاری، از جمله کلیدهای انتخابگر و چراغ های پیلوت، و رله های اضافه بار حرارتی، مغناطیسی و جامد.

اگرچه این دستگاه‌ها عمدتاً برای سیستم‌های اتوماسیون و کنترل فرآیند استفاده می‌شوند، اما باید چندین چالش دیگر را مدیریت کنند. این چالش ها شامل پیشرفت در فناوری سیستم کنترل و تکامل مستمر فرآیند طراحی و ساخت می باشد. با توجه به تقاضای زیاد این سیستم ها، نیاز به سفارشی سازی، طراحی و ساخت آنها در زمان بسیار کمتر و عرضه به بازار است. بنابراین بسیاری از استانداردهای ایمنی و سایر استانداردها وجود دارد که باید در طول طراحی و ساخت این پانل ها رعایت شود.

این تجهیزات باید دارای ویژگی ها، اجزاء، مواد یا سیستم هایی باشند که می توانند توسط الزامات استانداردهای صنعت پوشش داده شوند. استراتژی مناسب برای استفاده بهتر از سوئیچ های مدیریت شده و دستگاه های شبکه ای به همان اندازه مهم هستند. گاهی اوقات باید طرح‌بندی‌های جدید طراحی شود تا نیازهای فضای کارخانه را برآورده کند. برای حفظ سطح قابل قبول ایمنی، ارزیابی هایی مانند خطر آتش سوزی، شوک الکتریکی یا آسیب به اپراتورها باید به طور مناسب بررسی شوند. سیاست های کاهش نویز قوی برای پشتیبانی از شبکه الکترونیک و دستگاه های حساس به کار گرفته می شود. بنابراین هنگامی که یک ویژگی تابلو کنترل با یک ماده خاص از هر یک از استانداردها در تضاد باشد، به عنوان عدم انطباق با ایده آل های مناسب صنعت ارزیابی می شود.

اکنون به سراغ راه حل هایی می رویم که می توانند برای اطمینان از عملکرد نهایی و ایمنی پانل ها مورد استفاده قرار گیرند، می توانید نکات زیر را در نظر بگیرید:

1. اتصال مس و فیبر نوری را می توان در تمام محیط های اتوماسیون و شبکه های اداری برای افزایش عملکرد استفاده کرد.

2. تعدیل صدا را می توان با ایجاد موانع بدنی با استفاده از محصولات محافظ مانند Noise Shield و Shielded Patch Cords انجام داد.

3. استانداردهای ایمنی را می توان با ارائه ارت و هشدارهای بصری مناسب برای افزایش ایمنی شخصی افزایش داد.

4. فضای تابلو را با بهینه سازی فضای مناسب با استفاده از کانال سیم کشی ریلی نوآورانه و سایر محصولات کاهش دهید.

5. سیستم های برق و ارت باید با حفظ دقیق عملکرد سیستم و حفاظت از پرسنل و تجهیزات نگهداری شوند.

بنابراین یک سیستم هوشیاری گسترده برای محافظت، بسته‌بندی، خاتمه و شناسایی سیم‌کشی و کابل‌کشی در تابلو کنترل باید اجرا شود تا مطابق با استانداردها باشد.

لئون گرانت یک سری مصاحبه با صاحبان چندین تاجر ماشین آلات صنعتی در ایالات متحده انجام داده است، یکی از آنها Design Industries Inc است. از تمام این مصاحبه ها، او نشان داد که شرکت هایی که یک تابلو کنترل در کنتاکی ارائه می دهند در میان بسیاری دیگر از شرکت های موجود، بهترین هستند. در ایالات متحده و بنابراین تقاضای زیادی در بین تمام صنایع کوچک و بزرگ دارند.

تابلو کنترل موثر یک محیط تولید هوشمند ایجاد می کند.

تابلو کنترل موثر یک محیط تولید هوشمند ایجاد می کند.

منبع مقاله: http://EzineArticles.com/9080534