به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، « حمید دلاوری » مدیرعامل شرکت « طب و صنعت رهیاب » از تولید و عرضه این دستگاه تصفیه آب به صورت صنعتی و خانگی خبر داد.

بیش از ۷۰۰ نوع مواد شیمیایی مضر در آب شناسایی شده است که عمدتا ناشی از ورود پساب‌های صنعتی و فاضلاب‌های شهری و نفوذ مواد شوینده و سموم آفات نباتی در آب‌های جاری و زیرزمینی است. وجود ناخالصی هایی نظیر آرسنیک اگر چه باعث تغییر طعم و بو نمی‌گردند ولی از خطرناک ترین عناصر موجود در آب هستند.

مصرف آب آشامیدنی با مقدار فلزات سنگین بالاتر از حد مجاز مخصوصا آرسنیک، جیوه و یا کروم برای سلامتی انسان مضر بوده که ریسک ابتلا به سرطان را به طور قابل توجهی افزایش می دهد. این در حالی است که آرسنیک آب تعدادی از شهرها و روستاهای ما بالاتر از ۴ تا۱۰ برابر حد مجاز است.

تکنولوژی اکوسیو که موثرترین روش حذف مواد زائد از آب است توسط شرکت طب وصنعت رهیاب توسعه یافته و در دستگاه های تصفیه آب در اندازه های خانگی، اداری، روستایی و شهری به کار گرفته شده است. این دستگاه ها آب را با کیفیت استاندارد تصفیه می کند و به سهولت قابل بهره برداری است.

اکثر دستگاه های موجود دارای مشکلاتی از قبیل عدم حذف کامل عناصر خطرناک، عدم سازگاری با محیط زیست، نیاز به تجهیزات پیچیده، حذف بخش قابل توجهی از مواد معدنی مفید آب و تولید حجم غیر قابل قبول پساب هستند.

ویژگی های دستگاه

در تکنولوژی اکوسیو که سیستم آن به ثبت اختراع رسیده است از یک روش بسیار اقتصادی، موثر و ساده استفاده شده که توانایی حذف عناصر خطرناک موجود در آب آرسنیک و فلزات سنگین را دارد و مواد مفید آن از جمله کلسیم را حذف نمی کند.

حذف آرسنیک و طیفی از آلودگی های مضر در منزل، کاهش سختی و مواد جامد آب، بهره برداری کاملا خودکار و پیوسته، قابلیت نصب روی دیوار آشپزخانه و سهولت بهره برداری، مناسب بودن برای فضای کاری کوچک، امکان انتخاب طرح و رنگ دلخواه مشتری، بدون اتلاف آب و هزینه بهره برداری پایین از جمله مزایای فناوری اکوسیو در دستگاه های تصفیه آب خانگی است.