به گزارش ایرنا، سیدحمیدرضا کشفی روز چهارشنبه و در حاشیه برگزاری جلسه تنش آبی استان قزوین، اظهار داشت: انبار پشتیبانی این شرکت محل استقرار تجهیزات و ابزار آلات مورد نیاز در مواقع بحران از جمله تانکرهای آب، دیزل‌ های ژنراتور و تصفیه های آب هستند که در صورت لزوم به اقصی نقاط کشور ارسال می گردد.

وی با اشاره به سیل اخیر در برخی مناطق استان قزوین، خاطرنشان کرد: میزان بارندگی های اخیر بیانگر آن است که ما در وضعیت تغییرات اقلیمی قرار داریم و نه خشکسالی و همین مساله برنامه ریزی ما را سخت تر می کند و به همین جهت مدیران باید هوشمندانه تر با چنین موضوعاتی برخورد کنند.

کشفی خاطرنشان کرد: علی رغم تمهیدات صورت گرفته در خصوص انتقال آب شرب از سد طالقان به برخی مناطق استان قزوین، خوشبختانه این مساله برای مرکز استان از طریق سامانه شرق نیز مورد توجه قرار دارد که این کار دوراندیشی مسوولان استان را در خصوص تامین آب در آینده می رساند.

وی اضافه کرد: هم اکنون ورودی آب به سدهای شرقی کشور به صفر رسیده است و اگر آینده نگری و تامین زیرساخت های لازم در گذشته برای این موضوع در مشهد صورت نمی گرفت امروز به طور حتم با بحران شدید آب در این مناطق روبرو بودیم.

به گفته وی، هدف شرکت آب و فاضلاب باید تکمیل پروژه های عمرانی در کمترین زمان ممکن باشد و با توجه به اعتبارات خوبی که برای امسال در نظر گرفته شده به زودی کار تخصیص بودجه های نقدی و اسنادی استان های کشور صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به انجام نخستین تفاهم نامه فروش پساب تصفیه خانه فاضلاب به بخش صنعت در استان قزوین، گفت: کار جدیدی در این استان صورت گرفته که انجام آن بیانگر آن است که این مساله توسعه مورد توجه جدی مدیران بخشی استان بوده اما باید توجه داشت که بالاخره خشکسالی هایی را پیش رو خواهیم داشت و چه خوب است که نیروگاه های ما نیز با استفاده از پساب های تصفیه شده گام های بلندی را در راستای توسعه پایدار بردارند.

کشفی، سخت ترین کار برای مدیریت حوزه برق را تهیه جدول خاموشی ها دانست و افزود: اتفاقی که امسال در حوزه برق کشور رخ داد به ما نشان داد که باید زیرساخت های موجود را برای شرایط بدبینانه تر فراهم کنیم چرا که مردم انتظار کمک در شرایط سخت را از مدیران و مسوولان خود دارند.