اکبر بهنام‌جو، استاندار اردبیل گفت: ۱۰۰ میلیارد تومان برای احداث این تصفیه‌خانه نیاز است که ۲۰ میلیارد تومان آن از طریق منابع استانی و ۴۰ میلیارد تومان آن نیز از طریق بنیاد علوی تأمین خواهد شد.

او تصریح کرد: قرار است مابقی اعتبارات نیز از محل تنش آبی و اعتبارات ملی برای اجرایی شدن این پروژه تأمین شود تا شاهد تکمیل و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه آب شرب تازه‌کند انگوت باشیم.

استاندار اردبیل گفت: خوشحال هستیم که بعد از سال‌ها انتظار اهالی بالاخره سد تازه‌کند تکمیل و به بهره‌برداری رسید تا شاهد ورود این سد به چرخه تأمین منابع آب استان باشیم.

بهنام‌جو افزود: ۳۵ هزار نفر از اهالی این منطقه از آب شرب این سد استفاده خواهند کرد که انتظار می‌رود در مهلت دو سال با طراحی مناسب احداث این تصفیه‌خانه را شاهد باشیم. او در ادامه گفت: در کنار احداث این تصفیه خانه در شهرستان تازه تأسیس انگوت، شاهد افتتاح راه آسفالته روستایی به ارزش دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بودیم تا روستاییان تردد ایمن و راحتی را داشته باشند.

بهنام‌جو افزود: توسعه شهرستان انگوت به شکل همه‌جانبه هدف‌گذاری شده و با تلاشی که نماینده این شهرستان در مجلس و شرکت آب منطقه‌ای انجام می‌دهد، سعی بر این است تا با انتخاب پیمانکار توانمند پروژه‌های آب و خاک در این منطقه به سرعت اجرایی و عملیاتی شود.

او همچنین به کلنگ‌ زنی اولین هتل سه ستاره در گرمی در منطقه گردشگری گیلارلو اشاره کرد و ادامه داد: این هتل در زمینی به مساحت سه هزار و ۵۰۰ متر مربع و سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

بهنام‌جو بیان کرد: با بهره‌ برداری از رینگ گردشگری گیلار لو و احداث این هتل گرمی در مسیر توسعه گردشگری قرار می‌گیرد و در کنار آن تمام تلاشمان بر این است تا طرح‌های توسعه صنعتی در این منطقه اجرایی و عملیاتی شود.

استاندار اردبیل به کلنگ‌زنی چندین طرح صنعتی در گرمی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و مشارکت بانک‌ها اشاره کرد و گفت: احداث کارخانه تولید سیمان، ظروف دارویی و همچنین صنایع پایین دست پتروشیمی در این شهرستان امیدواری را برای ایجاد اشتغال بیشتر برای جوانان بیکار منطقه به وجود آورده است.