مدیر آبفای شهریار از جمع‌آوری و تبدیل ۴۵۰ رشته انشعاب غیرمجاز از ابتدای امسال در شهرستان شهریار خبر داد.

محسن احمدی با اشاره به اولویت قراردادن جمع‌آوری انشعاب‌ های غیرمجاز و برخورد قانونی با متخلقان در این زمینه گفت: در این بازه زمانی ۴۵۰ رشته انشعاب غیرمجاز شناسایی و به مجاز تبدیل و ۵۶۲ رشته انشعاب آب و ۵۸۰ رشته انشعاب فاضلاب نصب و به مشترکان جدید آبفای شهریار افزوده شد.

احمدی به طرح تعویض کنتورهای فرسوده بدون دریافت هیچ‌گونه وجهی از سوی مشترکان اشاره کرد و افزود: طی سال گذشته ۱۲۰۰ دستگاه کنتور از کار افتاده با قدمت بالا در این شهرستان تعویض شده است.

او در خصوص اجرای شبکه جمع‌ آوری بهداشتی فاضلاب این شهرستان گفت: از مرداد سال ۱۳۹۵ و هم‌زمان با افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب شهریار تاکنون حدود ۱۰هزار رشته انشعاب فاضلاب در شهرهای امیریه و شهریار خریداری و نصب شده است.

مدیر آبفای شهریار خاطرنشان کرد: هزینه کلیه عملیات اجرایی فاضلاب و نصب سیفون تا مقابل ملک به عهده پیمانکار است و مشترکان از پرداخت هرگونه وجه نقد به عوامل اجرایی طرح فاضلاب اکیدا خودداری کنند، اما انتخاب نصاب و هزینه عملیات نصب از سیفون فاضلاب به داخل ملک (مسکونی و غیرمسکونی) به عهده مشترک و نقطه تحویل فاضلاب، محل نصب سیفون دفع فاضلاب است.