ساری- طرح آبرسانی روستایی در ساری با اعتبار بیش از ۵۴ میلیارد ریال و حضور مسئولان استانی و شهرستانی بهره برداری شد.

به گزارش خبرنگار مهر، طرح‌های آبرسانی روستاهای زرین آباد، تاکام، میدانک، نوکنده و طرح فاضلاب مسکن مهر میارکلای ساری با اعتبار بیش از ۵۴ میلیارد ریال با حضور مسئولان استانی افتتاح شد.

علی اصغر علیپورقائم مقام شرکت آب و فاضلاب مازندران ظهر پنجشنبه در این مراسم اظهار داشت: در سال جاری بیش از ۷۳ هزار نفر از مزایای طرح‌های آبرسانی بهره مند شدند.

وی با اشاره به افتتاح پروژه آبرسانی روستایی در ساری اظهار داشت: برای این طرح و مرکز تصفیه فاضلاب میارکلا بیش از ۵۴ میلیارد ریال هزینه صرف شد و هزار خانوار نیز از مزایای آن بهره مند شدند.

وی گفت: برای مرکز تصفیه فاضلاب مسکن مهر میارکلا، مرکز تصفیه فاضلاب  به حجم ۲۰۰ مترمکعب و ایستگاه پمپاژ با ظرفیت پنج لیتر در ثانیه احداث شد و تاکنون ۸۰ انشعاب نیز واگذار شده است.

احمد توکلی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای اسلامی استانداری مازندران نیز در این مراسم با بیان اینکه روستاها مهد تولید در حوزه‌های کشاورزی ودامی و سبب ماندگاری جمعیت در این مناطق می‌شود، گفت: تاکنون اقدامات خوبی برای توسعه روستایی در استان انجام شده است.

وی با بیان اینکه دو هزار و ۸۰۰ روستای استان دارای دهیاری هستند، گفت: برای توسعه روستایی در استان پروژه‌های مختلفی تاکنون اجرایی شده است.

منبع: خبرگزاری مهر