به گزارش خبرنگار مهر، محمد اسلامی چهارشنبه شب در نشست مسئولان با وزیر نیرو خواهان تخصیص منابع برای بهسازی و مرمت آب بندان های استان شد و گفت: با اجرای این طرح ها ذخیره سازی آب تا ۲۰۰ میلیون مترمکعب صورت می گیرد.

وی تامین منابع مالی برای تسریع در پروژه های سد سازی استان را لازم دانست و افزود: بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی و سرمایه گذاری خارجی برای اجرای طرح ها ضروری است و باید از این ظرفیت ها استفاده شود.

اسلامی با بیان اینکه میزان نشت آب در شبکه زیاد است به مشکلات بخش فاضلاب اشاره کرد و گفت: عقب ماندگی در این بخش تاریخی است و نفوذ شیراب ها و فاضلاب به منابع زیرزمینی سلامت جامعه را با خطر مواجه می سازد.

اسلامی به تهیه هفت پروژه تامین منابع آبی و ارسال برای تخصیص اعتبار خواستار تحرک در زمینه اجرای طرح های فاضلاب شهری و بهداشتی شد و گفت: در حال حاضر در این بخش در سکون به سر می بریم و تحرکی نداریم.

استاندار مازندران، با بیان اینکه در سند اقتصاد مقاومتی تامین دو هزار مگا وات برق در استان مازندران پیش بینی شده است گفت: ۵۰۰ مگاوات برق باید در آمل ایجاد کنیم و پیش بینی های لازم صورت گرفته است، همچنین در نوشهر مقرر شد تا در کنار نیروگاه فعلی نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی تعریف و اجرایی و برای نکا نیز باید نیروگاه جدید تعریف شود.

استاندار مازندران خواهان تهیه بسته تشویقی برای مدیریت مصرف انرژی برق شد و گفت: بکارگیری بسته تشویقی می تواند بحران پیک برق را کنترل و مهار کند.

اسلامی میزان برق غیرمجاز را در مازندران قابل ملاحظه دانست و گفت: در تابستان سال جاری با تغییر ساعت اداری ۳۰۰ مگاوات برق صرفه جویی شده است اما باید در زمینه الگوی مصرف و مدیریت مصرف کار اساسی صورت گیرد.