تبریز- معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: ۴۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز مدول دوم مرکز تصفیه‌ فاضلاب تبریز به صورت نقد تا یک هفته آینده تخصیص می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدباقر نوبخت چهارشنبه شب در بازدید از مدول دوم تصفیه خانه در حال احداث تبریز در ابتدای سفر دو روزه خود به آذربایجان شرقی تاکید کرد: با واریز این مبلغ، مدول دوم باید تا بیستم تیر ماه امسال افتتاح شود.

مدیر عامل آبفای آذربایجان شرقی نیز اعلام کرد: مدول دوم مرکز تصفیه‌ فاضلاب تبریز یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های ایجاد زیرساخت تصفیه فاضلاب در کشور تلقی می‌شود و تا افق ۱۴۲۵ قادر خواهد بود شبکه‌های جمع‌آوری داخل شهری و انتقال و تصفیه را در حد مطلوب و بر اساس برنامه ششم محقق کند.

علیرضا ایمانلو گفت: این پروژه یکی از پروژه‌های مهم و اثر گذار در احیای دریاچه ارومیه محسوب می‌شود زیرا قرار است پساب خروجی این تصفیه‌خانه بر اساس استانداردهای مطلوب به دریاچه ارومیه منتقل یابد.

منابع مالی این پروژه علاوه بر منابع تخصیصی که از محل پیوست قانون بودجه سالانه تأمین می‌شود، از محل اعتبارات ستاد احیا و توازن منطقه‌ای هم تأمین شده است.

منبع: خبرگزاری مهر