پردیس- مرکز تصفیه فاضلاب غرب تهران و پردیس روز سه‌شنبه ۲۶ اسفندماه ۹۹ با حضور ویدئو کنفرانسی رییس جمهور بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرکز تصفیه فاضلاب غرب تهران (فیروز بهرام) در ۴ فاز و با ظرفیت متوسط ۵۲ هزار مترمکعب در شبانه‌روز و فاز دوم تصفیه‌خانه فاضلاب پردیس با حضور رئیس‌جمهور به صورت ویدئوکنفرانس روز سه‌شنبه ۲۶ اسفندماه ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد.

با بهره‌برداری از تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران دو میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت غرب پایتخت شامل بخش‌هایی از مناطق یک، ۲، ۳، ۵، ۶، ۱۱،۱۰، ۱۷، ۱۸ ،۲۱، ۲۲ و کل منطقه ۹ شهرداری تهران زیر پوشش خدمات جمع‌آوری و انتقال بهداشتی فاضلاب قرار می‌گیرند.

این تصفیه‌خانه که یکی از بزرگ‌ترین مرکز تصفیه فاضلاب کشور است و با استفاده از فناوری‌ها و استانداردهای روز دنیا در بخش بیولوژیک و گندزدایی طراحی شده است.

تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران (فیروز بهرام) دارای قابلیت تولید پساب با بهترین استاندارد زیست‌محیطی، تولید لجن با کلاس استاندارد جهانی و تولید حدود شش مگاوات برق است که قابلیت تزریق به شبکه سراسری کشور را داراست.

این تصفیه‌خانه با فرایند لجن فعال پیشرفته و قابلیت حذف ازت و فسفر (فرآیند A2O) طراحی شده و پساب تولیدی آن با کیفیتی بالاتر از حد استاندارد برای تزریق به سفره‌های آب زیرزمینی، استفاده در شهرک‌های صنعتی غیر غذایی و آبیاری فضای سبز برنامه‌ریزی شده است.

فاز دوم تصفیه‌خانه فاضلاب پردیس نیز با ظرفیت ٢۴ هزار مترمکعب در شبانه‌روز و با اعتباری حدود ۱۷۵ میلیارد تومان برای جمعیتی معادل ١٢۵ هزار نفر طراحی شده است.

این تصفیه‌خانه به دلیل موقعیت و اسکان جمعیت در مسکن مهر پردیس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که بر اساس افق طرح سال ۱۴۲۰ برای جمعیت ۵۳۸ هزار نفری طراحی شده است.

منبع: خبرگزاری مهر