مزایای بررسی تصویربرداری حرارتی الکتریکی.

مزایای بررسی تصویربرداری حرارتی الکتریکی.

استفاده از ترموگرافی مادون قرمز (IRT) برای بازرسی خدمات ساختمان الکتریکی احتمالاً معتبرترین کاربرد ترموگرافی در بخش تجاری است. این مقاله مزایای انجام بررسی های دوره ای تصویربرداری حرارتی را به همراه نکاتی که باید در هنگام استفاده از پیمانکار برای انجام بازرسی در نظر گرفته شود، مورد بحث قرار می دهد.

بررسی تصویربرداری حرارتی الکتریکی چیست؟

بررسی ترموگرافی شامل گرفتن تصاویر حرارتی از تجهیزات الکتریکی از جمله فیوزهای توزیع، کنتاکتورها، تابلوهای سوئیچ، ترانسفورماتورها، موتورها، بانک باتری ها، یو پی اس ها، تابلوهای کنترل و غیره است. با این تصاویر حرارتی می توان عیوب مانند اتصالات شل و بیش از حد را شناسایی کرد. مدارها (شایع ترین علت آتش سوزی الکتریکی)، خطاهای خنک کننده ترانسفورماتور، خطاهای سیم پیچ موتور و جریان های القایی. همه اینها در حالی که تجهیزات در حال کار هستند انجام می شود و هیچ اختلالی در عملیات تجاری ایجاد نمی کند.

پس از بررسی، گزارشی تهیه خواهد شد که تجهیزاتی را که عیوب را نشان می‌دهند شناسایی می‌کند. برای هر عیب، یک تشخیص همراه با توصیه هایی در مورد نحوه تعمیر داده می شود. همچنین این گزارش یک ارزیابی از شدت خطا ارائه می دهد که به مشتری امکان می دهد هر گونه کار اصلاحی را در مورد فعالیت های تجاری خود برنامه ریزی کند و در نتیجه زمان توقف عملیات را کاهش دهد.

●●مزایا:

● برای یافتن خطاهای الکتریکی بی‌رقیب – هیچ فناوری دیگری وجود ندارد که بتواند چنین عیوب الکتریکی را با خیال راحت و به سرعت یک بررسی شناسایی کند.
● کاملاً غیر نفوذی – بررسی ترموگرافی غیر نفوذی است، به این معنی که هیچ اختلالی در عملیات عادی کسب و کار وجود ندارد.
● کاهش هزینه خرابی – از آنجایی که عیوب قبل از اینکه باعث خرابی تجهیزات شوند پیدا می شوند، هزینه مربوط به تعمیرات در مقایسه با هزینه خرابی تجهیزات حداقل است. بسته به نوع تجهیزات و محل آن، هزینه خرابی الکتریکی می تواند به هزاران پوند در تعمیرات، تولید از دست رفته، ادعای جراحات و غیره برسد.
● کاهش حق بیمه – شرکت های بیمه به طور فزاینده ای حق بیمه خود را به شرکت هایی که بررسی های سالانه انجام می دهند کاهش می دهند. برخی از شرکت های بیمه اکنون اصرار دارند که قبل از ارائه پوشش، یک بررسی تصویربرداری حرارتی انجام دهند.
● کاهش بودجه های احتمالی مدیریت ریسک – بررسی های حرارتی خطر خرابی تجهیزات و پیامدهای مرتبط را کاهش می دهد، به عنوان مثال. آسیب به سایر تاسیسات، تجهیزات و اموال، آسیب به کارکنان و مردم، خرابی عملیات و آسیب به شهرت شرکت.

نکاتی که در انتخاب شرکت تصویربرداری حرارتی باید در نظر گرفت شرکت های زیادی در بریتانیا فعالیت می کنند. که برخی از آنها بهتر از بقیه هستند. اگر می خواهید از مزایای ذکر شده در بالا به حداکثر برسانید، مهم است که هنگام انتخاب یک شرکت تصویربرداری حرارتی مناسب، نکات ذکر شده در زیر را در نظر بگیرید.
● دارای صلاحیت و تجربه مناسب
بررسی کنید شرکت فقط ترموگراف‌هایی را استخدام می‌کند که واجد شرایط برق هستند و تحت یک طرح آموزشی مناسب ترموگرافی آموزش دیده و گواهینامه دریافت کرده‌اند. مؤسسه آزمایش های غیر مخرب بریتانیا (BINDT) طرح آموزش و صدور گواهینامه PCN را اجرا می کند. هر گزارشی که تهیه می‌شود، باید توسط یک دمانگار حداقل با وضعیت PCN سطح 2 تأیید شود.
● گزارش های نمونه کیفیت را مرور کنید
اکثر شرکت ها گزارش های نمونه ای را در وب سایت خود خواهند داشت. به این گزارش ها نگاهی بیندازید تا از سطح خدماتی که احتمالاً دریافت خواهید کرد، ایده بگیرید. گزارش ها باید به وضوح تنظیم و به زبان انگلیسی ساده نوشته شوند. اصطلاحات فنی و اندازه‌گیری‌های تحلیل غیرضروری فقط باعث سردرگمی خواننده می‌شوند.
● بررسی کنید که آنها از چه تجهیزات دوربین تصویربرداری حرارتی استفاده می کنند
هزینه دوربین های تصویربرداری حرارتی در چند سال اخیر به طور قابل توجهی کاهش یافته است. این امر باعث افزایش تلاش شرکت هایی برای ارائه نظرسنجی های تصویربرداری حرارتی شده است. هزینه دوربین های تصویربرداری حرارتی تجاری می تواند از 1500 پوند برای دوربین های در نظر گرفته شده برای کاربردهای اساسی، تا 40000 پوند برای دوربین هایی که برای استفاده توسط متخصصان ترموگرافی در نظر گرفته شده است متغیر باشد.

با این حال، این سوال را از خود بپرسید، آیا کیفیت، دقت و سطح خدمات احتمالاً تحت تأثیر کیفیت تجهیزات مورد استفاده قرار می گیرد؟ اکثر شرکت هایی که در مورد ترموگرافی جدی هستند، چیزی کمتر از دوربین های پیشرفته استفاده نمی کنند. نمونه ای از یک دوربین مناسب برای بررسی های الکتریکی، دوربین Flir™ ThermaCAM سری P است. دارای محدوده دمایی، دقت، حساسیت و وضوح مورد نیاز برای تمام کاربردهای الکتریکی است.
● بیمه، بیانیه روش و ارزیابی ریسک
تصویربرداری حرارتی که به درستی انجام شود بسیار ایمن است. با این حال، هر فعالیتی که شامل برق در یک محیط صنعتی باشد، خطری را به همراه خواهد داشت. بنابراین مهم است که اطمینان حاصل کنید که شرکتی که استفاده می‌کنید بیمه مناسبی است و می‌تواند هم بیانیه‌های روش و هم ارزیابی ریسک را برای وظایفی که باید انجام شود به شما ارائه دهد.

 

مزایای بررسی تصویربرداری حرارتی الکتریکی.

مزایای بررسی تصویربرداری حرارتی الکتریکی.

منبع مقاله: http://EzineArticles.com/4916172