استاندار خوزستان، مطالبات شهرداری اهواز را بر حق دانست و گفت: برای پروژه‌های دفع فاضلاب و آب‌های سطحی نیز لازم است که کارها تسریع داده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، صادق خلیلیان شامگاه پنجشنبه در نشست با شهردار و اعضای شورای شهر اهواز اظهار کرد: مسائل و مشکلات شهر اهواز گسترده است و مشکلاتی همچون قطار شهری، حاشیه‌نشینی، آب‌های سطحی و سایر موارد باید دسته‌بندی شده و در جلسات تخصصی رسیدگی شود.

استاندار خوزستان با تأکید بر اینکه برای پروژه‌های دفع فاضلاب و آب‌های سطحی نیز لازم است که کارها تسریع داده شود و هماهنگی‌های بین بخشی که مورد نیاز است در سریع‌ترین زمان صورت گیرد، اضافه کرد: برنامه‌های مدیریت شهری باید به صورتی تدوین شود که تأمین منابع پایدار برای شهرداری را به دنبال داشته باشد.

وی گفت: گاهی برای یک موضوع به‌طور فوری می‌توان اعتباری در حد ۴ – ۵ میلیارد تومان از طریق منابع دولتی تأمین کرد اما نباید انتظار داشت که یک شرکت دولتی مستقر در اهواز همه منابع خود را در اهواز هزینه کند.

خلیلیان بیان کرد: مطالبات شهرداری بر حق است و این مطالبات باید پیگیری شود اما در موارد خاص می‌توان شرکت بدهکار را دعوت کرد و برای پرداخت بدهی تقسیط و مهلت قائل شد؛ البته اگر آن شرکت بدهی مطرح شده را قبول ندارد باید یک هیئت حل اختلاف به موضوع رسیدگی کند تا این مطالبات تعیین تکلیف شوند.

استاندار خوزستان افزود: در خصوص اختلاف میان شهرداری اهواز و شهرداری کارون یک جلسه مجزا برگزار تا این اختلاف در زمینه تقسیمات شهری تعیین تکلیف شود؛ البته توصیه می‌شود تا طرفین اغماض کرده و کوتاه بیایند چون به‌هرحال هدف همه ما ارائه خدمات به مردم است.

وی گفت: این زاویه نگاه که شورای شهر فردی را به‌عنوان شهردار منصوب کند و استاندار اعتبارات مورد نیاز را در اختیار شهردار قرار دهد، درست نیست بلکه شهرداری باید با استفاده از پتانسیل‌های مختلف و ظرفیت‌های موجود بتواند برای اداره امور شهری درآمدزایی کنند.