هنگام خرید اینترنتی کلید هوایی مطلع باشید.

هنگام خرید اینترنتی کلید هوایی مطلع باشید. 

کلیدهای مدار به یک وسیله ضروری تبدیل شده اند. هر جا که برق وجود دارد، قطع کننده مدار برای محافظت از مدار الکتریکی از آسیب ناشی از اضافه بار یا اتصال کوتاه ضروری است. در حالی که انواع زیادی وجود دارد، رایج ترین کلیدها در ولتاژ پایین برای خانه ها موجود است، ولتاژ بالا برای استفاده تجاری نیز موجود است، زیرا آنها وظیفه تنظیم جریان برق را در تاسیسات بزرگ و همچنین در محله ها و شهرها بر عهده دارند. اگر قصد خرید آنلاین کلید برای مصارف تجاری یا صنعتی را دارید، دانستن انواع مختلف، نحوه عملکرد آنها و اینکه کدام یک برای هدف شما مناسب است، مفید خواهد بود. همه این عوامل در زیر توضیح داده خواهد شد:

 

  • ● انواع کلیدهای مدار.

اساساً سه نوع وجود دارد و در حالی که همه آنها به یک هدف عمل می کنند، عملکرد متفاوتی دارند.

  • مغناطیسی

 

این نوع کلید از الکترومغناطیس برای قطع مدار استفاده می کند. قدرت آهنربای الکتریکی نسبت به جریان الکتریسیته است. در صورتی که بار الکتریکی از مقدار مورد انتظار عبور کند، مکانیزم الکترومغناطیس اهرم را به سمت پایین مجبور می کند تا صفحه تماس را به حرکت درآورد و سپس کلید را خاموش می کند تا جریان برق متوقف شود.

  • حرارتی

حرارتی ها از گرما برای قطع مدار در صورت اضافه بار استفاده می کنند. این نوع کلید قطع کن مجهز به یک نوار دو فلزی است که به گرمای جریان الکتریکی پاسخ می دهد. این نوار از دو نوع فلز ساخته شده است که به طور منحصر به فردی منبسط می شود تا نوار خم شود. هنگامی که جریان الکتریکی بیش از حد تنظیمی جریان می یابد، نوار خم می شود تا صفحه رسانا را بچرخاند.

  • مغناطیسی حرارتی

همانطور که از نام آن پیداست، این نوع از گرما و الکترومغناطیس برای قطع مدار استفاده می کند. در صورت اضافه بار الکتریکی، آهنربای الکتریکی مدار را از جریان الکتریسیته دور نگه می دارد، در حالی که نوار دو فلزی مسئول جلوگیری از گرمای بیش از حد به دلیل اضافه بار طولانی مدت است.

تمام انواع کلیدهای مدار فوق الذکر را می توان برای ادارات یا ساختمان ها استفاده کرد، مشروط بر اینکه جریان الکتریکی خیلی زیاد نباشد. کلیدهای مدار مغناطیسی حرارتی برای اکثر کاربردهای صنعتی و زمان معکوس مناسب هستند. هنگام انتخاب قطع کننده مدار به صورت آنلاین، باید مطمئن شوید که ولتاژ، جریان و مقاومت می توانند بار را تحمل کنند. ولتاژ چیزی است که باعث حرکت بار الکتریکی می شود. جریان سرعتی است که با آن بار در هادی حرکت می کند و هادی به نوبه خود مقدار مقاومت لازم برای تنظیم جریان الکتریکی را می دهد.

برای تأسیسات، کارخانه‌ها و ساختمان‌های بزرگ‌تر، بسته به ولتاژ مورد نیاز، ممکن است قطع‌کننده مدار ولتاژ متوسط ​​یا فشار قوی لازم باشد.

  • ● کلیدهای مدار ولتاژ متوسط.

کلید هوایی  ولتاژ متوسط ​​را می توان در یک محفظه فلزی برای استفاده در فضای داخلی نصب کرد یا همچنین می توان به عنوان یک جزء جداگانه برای استفاده در فضای باز استفاده شود. کلیدهای هوایی ، برای توزیع برق در کارخانه های صنعتی بزرگ استفاده می شوند، آنها معمولاً در تابلوهای فلزی نصب می شوند تا نگهداری از آنها آسان شود. کلیدهای هوایی برای جایگزینی با کلیدهای روغنی طراحی شده اند و  اما اکنون با کلیدهای خلاء جایگزین شده اند . کلید وکیوم جهت  قطع جریان برای خاموش کردن قوس در ظرف خلاء کار می کند. این نوع معمولا برای تاسیساتی با حداکثر ظرفیت ولتاژ 35000 استفاده می شود..

  • ● کلیدهای مدار ولتاژ بالا

برای واحدهای صنعتی و تجاری سنگین، ممکن است لازم باشد از یک کلید فشار قوی که به عنوان کلیدهای روغن نیز شناخته می شود، استفاده شود، زیرا کنتاکت های آنها معمولاً در مخزن روغن غوطه ور هستند. مدارهای ولتاژ بالا قوس الکتریکی را با روغن می پوشانند تا مدارها بیش از حد گرم نشوند. تنها عیب این نوع مدارشکن این است که روغن باید مکرراً نگهداری شود، زیرا روغن قابل اشتعال است و نگهداری روغن در شرایط خوب ممکن است دشوار باشد. یک ولتاژ بالا نسبت به انواع دیگر قطع کننده مدار نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتری دارد.

اگر قصد خرید آنلاین دارید، مطمئن شوید که به مارک های معتبر پایبند باشید تا از موارد معیوب که ممکن است به عنوان یک خطر بالقوه عمل کنند، جلوگیری کنید. مارک های خوب شامل Square D، یکی از تولید کنندگان پیشرو تجهیزات الکتریکی در ایالات متحده است. وستینگهاوس، یکی از بزرگترین شرکت های برق در جهان و کاتلر-همر. همه این برندها تنها بهترین هایی را ارائه می دهند که با دقت طراحی شده اند تا ایمنی و قابلیت اطمینان را تضمین کنند.

قطع کننده ها در تشخیص شرایط معیوب ضروری هستند. آنها در اکثر خانه ها، تاسیسات و کارخانه ها برای جلوگیری از فاجعه احتمالی در صورت اضافه بار الکتریکی الزامی هستند. جعبه فیوزهای سنتی بنا به دلایل عملی با قطع کننده های مدار جایگزین شده اند. جعبه فیوز باید هر بار که یک مدار را متوقف می کند تعویض شود، در حالی که یک کلید اتوماتیک را می توان به صورت دستی یا خودکار پس از قطع شدن مدار برای از سرگیری عملکرد عادی مجدداً تنظیم کرد.

یکی از بهترین اقداماتی که می توانید هنگام خرید آنلاین انجام دهید این است که مطمئن شوید واحد خاصی که انتخاب می کنید استانداردهای بین المللی را برای اطمینان از ایمنی رعایت می کند. همچنین توصیه می شود در صورت امکان مستقیماً از تولید کننده خرید کنید یا برای جلوگیری از دریافت کالاهای معیوب از نمایندگی های معتبر استفاده کنید.

در عصر حاضر که تقریباً هر چیزی را می توان به صورت آنلاین خریداری کرد، دسترسی به این نوع تجهیزات بسیار آسان تر شده است. با این حال، در دسترس بودن محصولات در اینترنت برای این نوع اهداف، محلی برای سوء استفاده برخی از آن شده است. به همین دلیل است که هنگام انجام تراکنش‌های آنلاین احتیاط کنید، به‌ویژه اگر تجهیزات الکتریکی می‌خرید، زیرا هر گونه آسیب به محصول می‌تواند تلفات بیشتری را به همراه داشته باشد. همچنین مهم است که بدانید دقیقاً به دنبال چه چیزی هستید. دانستن مشخصات واحد دقیق مورد نیازتان بسیار مفید است تا بتوانید بر اساس آن انتخاب کنید. بهترین راه برای اطمینان از این امر این است که تا آنجا که می توانید تحقیق کنید. خرید آنلاین صنعتی مطمئناً راحت است، مشروط بر اینکه بدانید کجا باید جستجو کنید.

هنگام خرید اینترنتی کلید هوایی مطلع باشید.

هنگام خرید اینترنتی کلید هوایی مطلع باشید.

 

 

منبع مقاله: http://EzineArticles.com/5092435