مجری توسعه زراعت چوب گفت: استفاده از پساب برای توسعه زراعت چوب در دستور کار سازمان جنگل ها و مراتع قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، جواد میرعرب رضی در نشست مشترک سازمان جنگل‌ها، مؤسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع و سازمان آب و فاضلاب کشور با موضوع راهکارهای استفاده از اب های نامتعارف برای توسعه زراعت چوب که در محل سازمان جنگل‌ها برگزار شد، گفت: در سنوات گذشته با توجه به عوامل مختلف از جمله قیمت محصولات چوبی و برداشت چوب از عرصه‌های جنگلی به نحو شایسته ای به این طرح پرداخته نشده است.

وی افزود: با توجه به شرایط اقتصادی و همچنین ممنوعیت برداشت چوب از جنگل‌های شمال، توسعه زراعت چوب یکی از اولویت‌های سازمان جنگل‌ها و مراتع است که در سال جاری نیز به عنوان یکی از محورهای جهش تولید در نظر گرفته شده است.

این مسئول اذعان داشت: بر اساس برنامه‌ریزی های انجام شده، تا سال ۱۴۰۸ مقرر است به میزان ۳۱۵ هزار هکتار زراعت چوب توسعه یابد که برای دستیابی به این هدف باید به طور متوسط سالانه ۳۰ هزار هکتار زراعت چوب افزایش یابد.

مجری زراعت چوب کشور با بیان اینکه طرحی در شورای اقتصاد برای استفاده از پساب در حال تصویب است، افزود: با توجه به منابع آبی محدود در کشور در صدد استفاده از آب‌های نامتعارف (پساب) برای توسعه زراعت چوب هستیم.