معاون بهره‌برداری شرکت فاضلاب تهران، از اجرای ۶۷ درصد شبکه فاضلاب تهران و زیر پوشش قرار گرفتن پنج میلیون و ۵۸۰ هزار نفر خبر داد.

سیدمرتضی احتشامی با اشاره به این‌که در برنامه نهایی شبکه فاضلاب تهران ۱۱ میلیون نفر زیر پوشش قرار می‌گیرند، افزود: طول شبکه قابل اجرا در این طرح ۸۰۰۰ کیلومتر است که تاکنون ۷۰۱۸ کیلومتر اجرا شده و ۹۸۱ کیلومتر از آن نیز باقی مانده است.

احتشامی با بیان اینکه مناطق ۲۱ و ۲۲ شهرداری تهران هم‌چنان در انتظار اجرا و تکمیل پروژه هستند گفت: در شبکه فاضلاب تهران ۲۱۲ کیلومتر خطوط انتقال اصلی وجود دارد که تاکنون ۱۸۹.۵ کیلومتر آن اجرا شده و ۲۲.۵ کیلومتر از آن نیز باقی مانده است.

معاون بهره‌برداری شرکت فاضلاب تهران با بیان این‌که ۲۲ فاز تصفیه‌خانه فاضلاب باید در تهران ساخته شود ادامه داد: تاکنون شش فاز تصفیه‌ خانه جنوب تهران اجرا شده، چهار فاز در شرف بهره‌برداری، سه فاز در حال ساخت و ۹  فاز نیز در دست مطالعه است.

او با اشاره به وجود تصفیه‌خانه‌های محلی در تهران گفت: سالانه از این تصفیه‌خانه‌ها ۱۶ میلیون مترمکعب پساب جمع‌آوری می‌شود که این حجم پساب به‌طور کامل برای آبیاری فضای سبز تهران به شهرداری تحویل داده می‌شود.

احتشامی ادامه داد: در شش فاز تصفیه‌خانه جنوب تهران ۲۵۰ میلیون مترمکعب در سال پساب تولید می‌شود که با تکمیل واحدهای ۷و ۸ تصفیه‌خانه ۹۰ میلیون مترمکعب دیگر به آن اضافه می‌شود البته همه پساب تولیدی این تصفیه خانه به دشت ورامین منتقل می‌شود.