مدیر آبفا منطقه بهبهان از اجرای عملیات توسعه و اصلاح شبکه آب به طول ۱۵۰۰ متر با هدف پایداری و ساماندهی توزیع آب شرب در شبکه توزیع در پاییز سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، محمدرضا نامیر اذعان داشت: با هدف پایداری و ساماندهی توزیع آب شرب در شبکه آبرسانی، افزایش کمی و کیفی فشار آب، رفع مشکل شکستگی ها، یکهزار و ۳۳۵ متر توسعه شبکه و ۱۶۵ متر اصلاح شبکه خطوط آب در سطح شهرستان و مناطق حاشیه نشین اجرا شد.

وی افزود: با توجه به درخواست های مکرر اهالی مناطق حاشیه نشین درخصوص واگذاری انشعاب آب، علیرغم خلا قانونی با مساعدت و همکاری دادستان محترم و پیگیری های مستمر این حجم از عملیات با لوله های ۹۰ و ۱۱۰ میلی متر پلی اتیلن صورت پذیرفت.

نامیر خاطرنشان کرد: با اتمام عملیات های یادشده بیش از ۵۰۰ خانوار ساکن در مناطق منصوریه، روستای سالارآباد و مناطق حاشیه نشین کوره جبور، نورآباد امام خمینی و بهمن آباد از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند شدند.

مدیر اداره آبفا بهبهان همچنین اظهار داشت: طی برنامه ریزی مدون و مستمر و علیرغم شرایط تحریمی در نظر داریم نسبت به اصلاح و بازسازی شبکه های فرسوده و خطوط لوله آزبست قدیمی و جایگزین نمودن آنها با لوله پلی اتیلن یا لوله سبز اقدام نماییم که در این راستا در سه ماهه سوم سال جاری ۱۶۵ متر اصلاح شبکه آب انجام شده است.

منبع : پایگاه خبری و تحلیلی اب ئ فاضلاب کشور