مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران در آیین کلنگ زنی مخزن ۵۰۰۰مترمکعبی شهر فرون آباد گفت: بیش از ۸۰۰پروژه با اعتباری افزون بر ۹۰۰۰میلیارد تومان توسط شرکت آب و فاضلاب استان تهران در حال اجراست که تا پایان سال به بهرهبرداری میرسد.

محمدرضا بختیاری گفت: برای اجرای طرح ها و پروژه های عمرانی سال جاری ۴۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که پیش بینی میکنیم با این اعتبار پروژه هایی به ارزش ۸۰۰۰ میلیارد تومان تا آخر امسال به بهره برداری برسانیم.
بختیاری با بیان اینکه ۳۰درصد ظرفیت آب و فاضلاب کشور در استان تهران قرار دارد، افزود: سال گذشته ۱۳هزار میلیارد تومان پروژه در بخش آب و فاضلاب در استان تهران به بهره برداری رسید.
او با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از ۳۰۰ پیمانکار در شرکت آب فاضلاب استان تهران مشغول فعالیت هستند تا پروژه های جدید را به بهره برداری برسانند، افزود: اجرای رینگ آبرسانی تهران از جمله پروژه هایی است که امسال بخش اعظمی از آن به بهره برداری می رسد و وارد مدار می شود.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به کاهش ۳۷درصدی بارش ها و کسری ۳۸۰میلیون متر مکعبی مخازن سدهای استان تهران گفت: استان تهران تنها استان کشور است که به هیچ عنوان قطع آب به صورت برنامه ریزی شده نداشته و جمعیت حدود ۱۷ میلیون نفر را بی وقفه آبرسانی کرده و قطع آب پراکنده در برخی نقاط استان ناشی از قطع برق بوده است.
او خاطرنشان کرد: در چند سال اخیر و با احداث تصفیه خانه هفتم در منطقه پاکدشت، مردم این شهرستان از آب سد ماملو برخوردار شدند و امروز همان آبی که مردم شهر تهران استفاده میکنند در این شهرستان در اختیار مردم قرار میگیرد.