مدیر عامل آب وفاضلاب استان ایلام گفت: پارسال ۱۴۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح های آب وفاضلاب دراستان ایلام هزینه شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، داراب بیرانوندی صبح شنبه در بازدید از طرحهای شرکت آب و فضلاب ایلام اظهار داشت: این میزان اعتبار برای اجرای خطوط انتقال و شبکه های توزیع آب و فاضلاب، ساخت مخازن و ایستگاه های پمپاژ و افزایش میزان ظرفیت ایستگاه های پمپاژ سد ایلام هزینه شده است.

وی در ادامه به نصب انشعاب آب و فاضلاب در واحدهای مسکن مهر در مناطق مختلف استان اشاره کرد و اضافه کرد: حدود هفت هزار واحد کار شبکه های آب و فاضلاب آنها به اتمام رسیده و مابقی هم با پیشرفت بالای ۸۷ درصد درحال انجام هستند.

بیرانوندی بیان داشت: مهمترین مشکل در بحث نصب انشعاب عدم پیگیری تعاونی های مسکن مهر است که در بحث ضریب انشعاب آب و فاضلاب اگر سریعتر نسبت به این عمل اقدام کنند ما به محض اینکه هزینه اخذ انشعاب را واگذار کنند دراسرع وقت نسبت به نصب انشعابات اقدام خواهیم کرد.

وی همچنین با بیان اینکه درسال جاری ۳۷ کیلومتر شبکه فرسوده توزیع و انتقال آب در ایلام نوسازی و اجرا شده است، افزود: از شهروندان می خواهیم تا در مصرف آب صرفه جویی کنند چراکه در شهر ایلام حدود ۵۲ هزار مشترک داریم.

این مسئول در ادامه بیان داشت: اگر مصرف کولرهای آبی را اندازه گیری کنیم متوسط حدود ۳۰۰ لیتر در شبانه روز مصرفشان می شود که اگر در فصل گرما روشن باشند عملا چیزی حدود ۶۰ هزار نفر جمعیت به استان ایلام اضافه خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ظرفیت انتقال آب ما محدود است امیدواریم شهروندان با درک مسائل و با مصرف درست در تابستان امسال بتوانند مشکلات ما را به حداقل برسانند.