۲۴ پروژه آب و فاضلاب گیلان با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان در سومین روز هفته دولت بهره برداری شد.

به گزارش خبرنگار مهر، بعد از ظهر پنج شنبه در سومین روز هفته دولت و با حضور ارسلان زارع استاندار گیلان ۲۴ پروژه آب و فاضلاب استان به صورت همزمان در شهرستان رضوانشهر بهره برداری شد.

ارسلان زارع در حاشیه افتتاح این پروژه‌ها در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: در راستای ارتقا کیفیت و دسترسی مردم گیلان به‌ویژه روستاها به آب آشامیدنی سالم و بهبود شاخص‌ها پروژه‌های خوبی توسط شرکت آب و فاضلاب به مرحله اجرا درآمده است.

وی با بیان اینکه امروز ۲۴ پروژه آب و فاضلاب در استان با مجموع اعتبار حدود ۶۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید، افزود: این پروژه‌ها به صورت عمده در ماه‌های اخیر عملیات اجرایی آن‌ها آغاز و به ثمر نشسته است.

زارع اضافه کرد: تعداد دیگری از پروژه‌ها نیز در دست اجراست که طی ماه‌های آتی در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

وی اظهار کرد: در سایه همدلی و مشارکت خوب مردم رضوانشهر و کوشش خدمتگزاران آنان در دولت و دست‌اندرکاران بخش‌های مختلف، خدمات و اقدامات عمرانی و اقتصادی شایسته‌ای در هفته دولت امسال با هزینه حدود ۵۰ میلیارد تومان تکمیل و تقدیم مردم این شهرستان شد.

لازم به ذکر است؛ استاندار گیلان که در شهرستان رضوانشهر حضور یافته بود احداث سایت بیجارکن را افتتاح کرد. این پروژه شامل احداث یک باب مخزن دو هزار مترمکعبی بتنی و احداث اتاقک‌ های کلرزنی و نصب دیزل ژنراتور و همچنین اجرای خط انتقال به طول ۰٫۸ کیلومتر است.

طرح‌های آبرسانی به ۲۳ روستای گیلان با بهره مندی بیش از ۱۴ هزار نفر از جمعیت استان نیز به صورت تصویری انجام شد.

طرح‌های آبرسانی به ۲۳ روستای گیلان با بهره مندی بیش از ۱۴ هزار نفر از جمعیت استان نیز به صورت تصویری انجام شد.

این طرح‌ها شامل بهره برداری از فاز دوم آبرسانی به روستای ملکوت در املش و پنج پروژه تأمین آب روستایی در شهرستان‌های املش، سیاهکل و ماسال، آبرسانی به مجتمع قاضیان مربوط به فاز تکمیلی روستای سراوان، آبرسانی به پنج روستای مجتمع نواحی رشت و انزلی، آبرسانی به هفت روستای مجتمع شهران در رودبار بوده است.

شبکه جمع آوری فاضلاب در شهرهای رودسر، صومعه سرا، فومن و لنگرود و نیز شبکه فاضلاب کوی فرهیختگان و خیابان توحید در رشت نیز از پروژه‌های حوزه فاضلاب نیز به بهره‌برداری رسید.

۵۳ میلیارد و ۳۷۵ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و ۲۸ میلیارد و ۴۸۰ میلیون ریال از اعتبارات ملی، ۴۷۳ میلیارد ریال از صندوق توسعه ملی به و ۲۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از منابع اعتبارات شهرستانی برای این پروژه‌ها هزینه شده است.