مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی گفت: در قالب پروژه‌های اقتصاد مقاومتی تصفیه خانه‌های شهرهای نقده، سردشت و خوی در آذربایجان غربی احداث می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، رسول اکبری ظهر شنبه در حاشیه بازدید از تصفیه خانه فاضلاب شهرک گلمان ارومیه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امسال بر اساس برنامه‌هایی که برای شرکت آب و فاضلاب شهری تدوین شده سه تصفیه خانه جدید در سه شهر آذربایجان غربی احداث می‌شود.

وی افزود: این تصفیه خانه‌ها در شهرهای نقده، سردشت و خوی احداث می‌شود و در صورت تامین منابع و تخصیص به موقع آن امید می‌رود خیلی زود به بهره برداری برسد.

اکبری گفت: تصفیه خانه فاضلاب صنعتی شهرک گلمان ارومیه که تعداد زیادی از شهروندان در این منطقه در مسکن‌های مهر ساکن شده‌اند نیز در حال احداث است و فاز نخست آن جمعیت افزون بر ۴۵ هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی با بیان اینکه این پروژه هم اینک از ۵۱ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است افزود: تصفیه خانه فاضلاب صنعتی نقده نیز بیش از ۱۵۰ هزارنفر جمعیت شهری را تحت پوشش می‌دهد و تاکنون از ۱۹۰ کیلومتر شبکه جمع آوری آن ۱۶۰ کیلومتر احداث شده است.

اکبری با اشاره به اینکه افزون بر ۹۰ میلیارد ریال برای اجرای این پروژه هزینه شده و برای بهره برداری از آن تا سال آینده ۱۱ میلیارد ریال دیگر اعتبار نیاز است افزود: مقرر است منابع مالی لازم برای این پروژه از محل مصوبات سفر اخیر رئیس جمهور و سایر منابع اختصاص یافته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی با اعلام اینکه تصفیه خانه نقده ۹۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا کنون افزون بر ۱۲۰ میلیارد ریال هزینه در بر داشته است گفت: تکمیل و بهره برداری نهایی از تصفیه خانه نقده ۷۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.