معاون برنامه ریزی ذوب آهن اصفهان گفت:ذوب آهن اصفهان در مسیر تولید ریل ملی سختی‌ها و مقاومت‌های بسیاری را تحمل نمود اما ایران و ایرانی را با تولید این محصول دارای ارزش افزوده بالا سربلند کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ذوب آهن اصفهان، مهدی نصر، معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت در حاشیه بازدید از هشتمین نمایشگاه حمل و نقل ریلی گفت: تولید ریل ایران و ایرانی را سربلند کرد.

ذوب آهن اصفهان در مسیر تولید ریل ملی سختی‌ها و مقاومت‌های بسیاری را تحمل نمود اما ایران و ایرانی را با تولید این محصول دارای ارزش افزوده بالا سربلند کرد تا نیازی به واردات این محصول نه در بخش شمش و نه نورد آن داشته باشیم و حدود ۲۰۰ میلیون دلار ارز آوری برای انواع ریل راه آهن و مترو را به ایران هدیه داد.

تولید ریل آسانسور در ذوب آهن

وی افزود: تولید ریل آسانسور از جمله سایر محصولات ریلی ذوب آهن است که مجوز تولید آن از سوی هیأت مدیره ذوب آهن صادر شده و اجرای آن به شرکت مهندسی و پویش ساخت ذوب آهن واگذار گردید.

معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت خاطر نشان کرد: تولید فولادهای خاص از جمله مهمترین برنامه ذوب آهن اصفهان در افق ۱۴۰۴ است تا سبد محصولات این شرکت ازتنوع بیشتری برخوردار شود.

مهدی نصر خاطر نشان کرد: ذوب آهن تنها شرکتی است که از یارانه انرژی برخوردار نیست و مواد اولیه مورد نیاز خودش را با قیمت جهانی خریداری می‌کند و لذا نیاز است با حمایت بیشتر از این صنعت مادر زمینه به ظرفیت رسیدن کامل تولید آن فراهم شود.

معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت بیان کرد: ذوب آهن اصفهان از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد زیادی مطالعه و پروژه بهبود در راستای آسیب شناسی و چابک سازی فرایندهای کارخانه تعریف کرده است که نتایج بسیار خوبی در بر داشته و از جمله آنها می‌توان به مطالعه و بازنگری فرآیندهای خرید اشاره کرد.

وی چالش بزرگ ذوب آهن را تأمین سنگ درشت دانه مورد نیاز خط تولید عنوان کرد و گفت: از حمایت‌های دولت بابت تأمین سنگ آهن ذوب آهن تشکر می‌کنم و امیدوارم این صنعت مادر بتواند با تملک معدن بدون دغدغه به تولید انواع محصولات بپردازد.

مهدی نصر گفت: ذوب آهن اصفهان با اجرای صدها میلیارد تومان پروژه در زمینه مدیریت مصرف بهینه آب و خرید پساب شهرهای مجاور مصرف آب از رودخانه را به میزان ۴۰ درصد کاهش داده است.

وی گفت: ذوب آهن اصفهان ده‌ها قرارداد با دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان منعقد نموده است تا از تلفیق دانش روز و تجربه و تخصص صنعت بتواند بیش از پیش به ایران اسلامی خدمت نماید

 

 

منبع : خبرگزاری مهر